کوتاه از جولای

مناظره!

 

مطابق اين خبر خبرگزاری فارس من آخرش نفهميدم اين جلسه برای مناظره بين آقای فرهاد رهبر (رييس سازمان برنامه‌ريزی دولت نهم) و محمدرضا ستاری‌فر (رييس سازمان برنامه‌ريزی دولت هشتم) بوده يا که جلسه، جلسه سخنرانی آقای رهبر بوده و آقای ستاری‌فر هم مستمع بوده.

ظاهراً که آقای ستاری‌فر يک جمله هم برای جواب نداشته. عجيب نيست؟

  

  

*********************

*********************

*********************

 

موسیقی روز آمریکا

 

"آلیا دامالا بوگا تایم پرو ناکا لولولو بادرا ا‌کان تیام" معروف به ای-کان (Akon) فرزند نقّار (Percussionist)  یک گروه جاز٬ در سال ۱۹۸۱در سنگال به دنیا آمد و در ۷ سالگی به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. در دوره‌ی دبیرستان در نیوجرسی به جرم سرقت (از جمله سرقت خودرو) و قاچاق مواد مخدر! سه سال زندانی بود!!  بعد از زندان بود که استعدادش در موسیقی را کشف کرد.

ایکان خواننده هیپ‌هاپ
و
R&B (Rhythm & Blues)   است. آلبوم دوم او "Konvicted"–دوسال بعد از آلبوم موفق اولش trouble -  نوامبر گذشته منتشر شد و دو آهنگ آن smack that  و I wanna love you در دوماه جزء پنج آهنگ برتر وpopular  سال ۲۰۰۶ شد ٬و حتی هنوز هم هر صبح و ظهر و شب از رادیو و تلویزیون پخش می شوند.

من تصمیم داشتم clean version آهنگ I wanna love you رو بگذارم اینجا. ولی دیگه به توصیه دوستان به فیلتر شدن حتمی وبلاگ (تازه با clean version اش!!) از این قصد منصرف شدم. تکنولوژی گفتاری این برادران African-American چنان بالا رفته که فکر کنم از این به بعد مجبورند مثل جناب ای-کان هر آهنگی رو به دو روش بخونند. یکی برای خودشون که باهاش صفا کنند و یکی هم برای سایر ملت و برای اینکه از رادیو تلویزیون پخش بشه. Language اون‌یکی نسخه‌اش برای خیلی‌ها ممکنه اهانت‌آمیز (offensive) باشه. توجه داشته باشید که سفید‌ها بیشتر از خود سیاه‌ها از این آهنگ‌ها استقبال می‌کنند. (عملا تمام محبوبیت Eminem هم به همین دلیل هست.)

اگر آهنگsmack that
 رو گوش کردید به اون "لامبورگینی گالاردو"ی! جناب ایکان هم توجه کنید که این برادران مشکی این روزها بیشتر از هر خودروی دیگه‌ای باهاش حال می‌کنند.

 

 

*********************

*********************

*********************

 

 

  

این هم آهنگِ تلخِ everybody knows از Leonard Cohen  که شايد بعضی‌وقت‌ها قصه‌ی خیلی از ماها و آدم‌های دور و برمون باشه:

 

Everybody knows.swf 660KB

 

 

تصوير Leonard Cohen از روی جلد
آلبوم Various Positions از سايت Amazon.com

 

Everybody knows that the dice are loaded
Everybody rolls with their fingers crossed
Everybody knows that the war is over

Everybody knows the good guys lost
...  

That's how it goes
Everybody knows

...

اگر آهنگ رو قبلا نشنيده‌ايد، به دقت مطالعه‌اش کنيد.

  
نویسنده : محمدرضا اعلم ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۸ تیر ۱۳۸٦