Copyright

اين هم پست دومی!

 

*******************************<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

من تقريبا هر ماه مقدار خوبی از پولم برای دير‌پرداخت کردن‌ها صرف می‌شه. از creditcard گرفته تا rent آپارتمانم و غيره. فکر نکنيد يکسال دوسال دير می‌دم ها! نه! يکی دو روز، بعضی وقت‌ها هم يکی دو ساعت. ولی هميشه بايد يک‌ساعت هم که شده دير يادم بياد. تقويم مقويم هم کارگر نيست. اصلا خيلی حساب‌کتاب پول‌مولم رو ندارم. باز خدا بيامرزه پدر مادر اين شرکت موبايل رو که خودش سر ماه پول رو کم می‌کنه. وگرنه برای اون هم بايد جريمه می‌دادم.

 

******************************

اين Darren يه کتاب خيلی خوب معرفی کرده که بخونيمش. کتاب خيلی قشنگيه ولی من هرچه با خودم کلنجار رفتم ديدم که حاضر نيستم سی دلار  برای يک کتاب ۱۲۰ صفحه‌ای که حالا شايد خوشم بياد شايد خوشم نياد بدم. کتاب رو Darren گذاشته توی course reserved material. معنيش اينه که به مدت دو ساعت می‌شه از کتابخانه امانت گرفت. هفته‌ی پيش جمعه بالاخره تصميمم رو گرفتم و رفتم کتاب رو از کتابخانه گرفتم. پيش خودم گفتم من از کتاب کپی می‌گيرم بعد اگه خوشم اومد می‌رم يکيش رو می‌خرم که حق copyright رو هم رعايت کرده باشم پولم رو هم هدر نداده باشم. هيچی ديگه کتاب رو کپی گرفتم (از اتاق کپی شريف هم ياد کردم. کلی هم ايده زدم که چطوری می‌شه يه دستگاه کتاب‌کپی‌کن ساخت- يکی دو ماه پيش هم که دانوش اينجا بود با اون هم اندکی در همين باب، brainstorming کرديم. به اين می‌گويند ذهن خلاق و مثبت ايرانی: ساخت کتاب‌کپی‌کن!) بالاخره کپی که تموم شد يکی از بچه‌ها تلفن زد و اصرار اصرار که بريم بيرون يه کافی‌شاپی چيزی يه چايی بخوريم. امان از برخی از اين دوستان.... هرچی بهش می‌گم بابا من پروژه دارم، کار دارم، برای کلاسِ پس‌فردا presentation بايد آماده کنم، هِی می‌گه کلاس مِلاس رو بی‌خيال (... !!! ) و نمی‌دونم من حالم بده و درجه‌ی تبم هزار و چنده و از اين خزعبلات.
دردسرتون ندم. کتاب روی ميز من جا موند....
کتاب بيچاره، به جای دوساعت، جمعه که هيچ، شنبه و يکشنبه هم همون‌جا آب‌خنک خورده بود. صبح دوشنبه با ديدن کتاب سرم گيج رفت ...
وجه ديرکرد کتاب سه رقمی است و من فقط اين رو بگم که رقم صدگانش هم "يک" نيست!‌ چک و چونه هم نمی‌شه زد، قسم حضرت عباس هم کارگر نيست. نرم‌افزار ديرکرد رو اتوماتيک حساب می‌کنه و وارد حساب بانکيت می‌‌کنه ...

همون جمعه شب خرج بيرون رفتم من - به تنهايی - يه چيزايی حدود ... بگذاريد اين رو ديگه نگم...

 

***********************************

 

فريبرز لاچينی را اگر از پاييز طلايی يک و دو نشناسيد حتما از effect های زيبای موسيقی سريال "آرايشگاه زيبا" به خاطر می‌آورید.آلبوم "پرواز"، مجموعه‌ای از ملودی‌های فريبرزلاچينی برای ترامپت است که توسط منوچهر بيگلری نواخته شده. آلبوم "پرواز" اگرچه قديمی است ولی بعد از پاييزطلايی‌ها‌ ساخته شده است. ملودی‌هايش کمی‌ آشنا هم به نظر می‌رسند!

 

آهنگ "در باران" آخرين track اين مجموعه است:

در باران- فريبرز لاچينی

/ 20 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
SH

ای بابا، چقدر زور داره یه همچین پول هایی رو دادن... البته منم دیرکرد کتاب دادم با این تفاوت که از ۳ دلار تجاوز نکرده فکر کنم.

عباس

ميگما ممدرضا اين دختراي سينه چاکت دارن زيادي زياد ميشنا. يک خبري بده حداقل اينا برن دنبال زندگيشون

آ.ز.ا.د.ه.

با اين حساب ما بايد پلی تکنيک و جريمه‌های نقدی ۱۵۰۰ تومنيش رو بذاريم رو سرمون اونم برای بردن کتاب مرجع مقاطع بال به مدت ۳ ماه!!!! دو نقطه دی!

انا

سلام حالت خوبه ايرانی عزيز مقيم امریکا نميدونم شايد بايد در شرايط من بودی تا ميدونیستی با خوندن وبلاگت يک لحظه ذهنم کجاها پرکشيد به دوران دانشجويی روزای امتحان رفاقتها و خندها اونروزا همش ارزو ميکرديم درسمون زودتر تموم بشه ول ينميدونم حالا تا يک عده دانشجو ميبينم بد جوری هوس ميکنم سوار ماشين زمان بشمو برگردم عقب اون موقع حتما قدر اطاق دانشجویی کوچکیمو بیشتر میدونستم به دوستام بیشتر مهربونی میکردم و البته یک سعی دیگه هم میکردم که بماند شادو پاینده باشی

شبناز

سلام چه خانه دنجی داری بازم ميام شما هم سر بزنی خوشحال ميشم آمريکا خوبه ديگه خوش به حالتون به قول دخترم حالی به حولی

پروانه

جناب آقای اعلم از وبلاگی به اينجا پرتاب شدم. پاراگراف اول را که خواندم سرم سوت کشيد. من هم در اين کشور زندگی می کنم و می دانم جريمه هر کرديت کارد حداقل سی دلار است. دلم خيلی سوخت. يا مثل آقای مربوطه ما بعد از هر جريمه دير کرد زنگ بزن به اون اداره و داد و فرياد راه بيانداز که خودشون از ترسشون بهت بر ميگردونند يا برو در وبسايت بانکت و برای خودت پرداخت آن لاين بگذار هفته ای يک بار يک ساعت به آن وبسايت می روی روز پرداخت را معين می کنی و در زمانش پول آن لاين از حسابت برداشت می شود و به مقصد می رود . نه زمانی از تو صرف شده نه دير کرد می خوری فقط يادت باشد هميشه ۵ روز زودتر تاريخ چک را بزن. اين کار ساده ای است. اين دير کرد ها بسيار اشتباه است. در پناه خداوند الان يک دفعه به ذهنم رسيد حتما خودت اين کار ها را بلدی ولی تنبلی می کنی . اگه می دانی که هيچ اگه نه خوب ياد گرفتی .

مهدا جهانگير

سلام. از مطالب وبلاگ شما در صفحه وبلاگ ماهنامه پیام آور استفاده خواهم کرد. از این ماه مسابقه وبلاگی داریم. بهترین مطلب خود را به آدرس mahda.j_payam@yahoo.com ایمیل کنید و در مسابقه وبلاگی شرکت کنید.

تو اين جور مواقع به خودت بگو ( با همه ی زرنگيت يه جای کارو وا دادی . هوشيار تر از اين باش)

محمد صالح د

سلام من هم رو به ليست خواننده هاتون اضافه كنيد!!!(حالا مثلا خيلي اهميت داره!!!) واقعا خوب مينويسين... موفق و مويد در پناه حق فعلا...